logo
ورود / عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

زمان مناسب بستن گن بعد از زایمان

آدمین
31 فروردین 1401
دقیقه زمان برای مطالعه

برای اینکه بدانیم زمان مناسب بستن گن بعد از زایمان چه زمانی است، باید ابتدا از پزشک خود مشورت بگیرید. برای زنانی که تازه مادر شده اند، خصوصا زنانی که روی تناسب اندام خدود تاکید دارند، بهتر است حتما از گن بعد از زایمان استفاده کنید.

بهترین زمان بستن گن بعد از زایمان چه زمانی است؟

بهترین زمان برای بستن شکم بند پس از زایمان، معمولا یک ماه و نیم تا دو ماه پس از زایمان می باشد. اما این زمان بازهم به شرایط شما بستگی دارد.
اگر بازگشت به وزن ایده آل برای شما بسیار مهم است، باید صرف نظر از اینکه چه زمانی باید از شکم بندها استفاده کنید، سایز خود را نیز در نظر بگیرید. در نظر گرفتن این نکات میتواند کمک کند تا شکم شما سریعتر جمع شود و به سایز دلخواهتان برسید.

آیا کاهش سایز تنها با گن لاغری ممکن است؟

به این مسئله توجه کنید که کاهش ساز تنها با بستن گن امکان پذیر نیست. اما در دوره حاملگی رحم شما که به اندازه یک گلابی بوده است، حالا به اندازه یک هندوانه شده و حفره شکم شما را پر کرده است.
برای بازگشت رحم به محل اصلی خود و کاهش سایز به هر حال شما به زمان نیاز دارید و باید شرایط بدنی و نوع زایمان را در نظر داشته باشید.

هدف از بستن گن لاغری چیست؟

به طور کلی هدف از بستن گن بعد از زایمان نگهداشتن اندام های داخلی شکم و ماهیچه ها می باشد. این کار به سفت شدن عضلات شکم و بازگشت به اندام مناسب کمک خواهد کرد. عوارض زایمان اما همچنان وجود دارد و در صورت سزارین کاهش سایز دیرتر رخ خواهد داد.

زمان مناسب استفاده از گن در زایمان طبیعی

در زایمان طبیعی اصولا به دلیل اینکه مادر صدمات و فشار های سزارین را تحمل نمیکند به راحتی پس از چند ساعت اصولا میتواند از گن استفاده نماید اما برای تصمیم گیری بهتر است مادر با پزشک متخصص خود مشورت نماید.

 

زمان-مناسب-استفاده-از-گن-بعد-از-سزارین

 

زمان مناسب استفاده از گن بعد از سزارین

زایمان به روش سزارین در حقیقت یک عمل تهاجمی سنگین است که طی آن چند لایه از شکم شکافته میشود و بعد از تولد نوزاد، به هم دوخته خواهد شد. محل سزارین به عنوان یک زخم تا مدت ها به مراقبت نیاز دارد. به این دلیل بهتر است برای بستن شکم بند عجله نکنید تا گرفتار مشکلاتی مثل عفونت نشوید.
تنها کسی که میتواند شما را در این مورد راهنمایی کند، پزشک ماما شماست. تعدادی از پزشکان بستن شکم بند را در همان هفته های اول توصیه میکنند. این کار در مواردی حتی بلافاصله پس از سزارین هم موردی ندارد. اما معمولا باید تا دو ماه پس از زایمان صبر کنید تا بخیه ها خوب شوند و سپس از گن استفاده نمائید.
نحوه پوشیدن گن پس از سزارین نیز مسئله دیگری است که برای مادران مورد توجه می باشد.

بهترین-مدل-گن-بعد-از-زایمان

 

بهترین مدل گن بعد از زایمان کدام است؟

شکم بندها سایزبندی دارند و باید سایز مناسب خود را در این مورد انتخاب کنید. هرکس باید براساس شرایط و سایز خود اقدام به خرید گن بعد از زایمان نماید.
توجه کنید بهتر است گن از دو طرف باز باشد تا بتوانید راحت تر تنظیم کنید. سایز بین متوسط و خفیف در این شکم بندهای قابل تنظیم خواهد بود.
غالبا شکم بندهایی که برای استفاده بعد از زایمان طراحی میشوند، تا بالای باسن را میپوشانند و دور شکم بسته میشوند. شکم بندهای شورت و گنی هم در بازار وجود دارند. اما باید از مدلی استفاده کنید که در ناحیه خشتک دارای قزن یا سگک باشد. به این ترتیب پوشیدن گن مشکلی برای شما در زمان رفتن به دستشویی ایجاد نمیکند.
اگر از مدل شورتی و گنی شکم بند استفاده میکنید، بهتر است آنرا روی لباس زیرتان بپوشید. همچنین بهتر است یک طرف گن زیپ داشته باشد تا راحت تر آن را باز کنید. این شکم بندها دقیقا مثل همان شالی عمل میکنند که در گذشته به دور شکم زنان تازه زایمان کرده بسته میشد.
به طور کلی بستن گن بعد از زایمان همانطور که قبلا به آن اشاره شد، به جمع شدن شکم و رحم کمک میکند و مانع از افتادگی و شل شدن عضلات شکم خواهد شد.

در مقاله افتادگی شکم مادران بعد از زایمان آن به بررسی این تغییر ظاهری مادران پرداخته ایم.

استفاده از گن بعد از زایمان میتواند در نگهداشتن بخیه و حفظ عضلات شکم به شما کمک کند. به شرطی که نحوه خوابیدن بعد از سزارین با پوشیدن گن تحت تاثیر قرار نگیرد، میتوانید آن را استفاده کنید. در بهترین حالت باید از شکم بند در زمان مناسب استفاده نمایید تا به رحم و شکم شما فشار وارد نشود.
در این مورد باید شرایط بدن، اندازه شکم و نوع زایمان را نیز در نظر بگیرید. با توجه به این مسئله باز باید اشاره کرد که مهمترین مسئله مشورت با پزشک می باشد.  اگر قصد خرید گن بعد از زایمان را دارید میتوانید با خیالی راحت و پرداخت هزینه درب منزل از نینی ۹ خرید خود را انجام دهید.

مزایای-استفاده-از-گن-بعد-از-زایمان

 

مزایای استفاده از گن بعد از زایمان چیست؟

 1. کاهش چربی شکمی
 2. بهبود حالت و فرم بدن
 3. تقویت عضلات شکم
 4. سریع‌تر تخت شدن شکم
 5. حمایت از اندام‌های داخلی شکم
 6. حمایت از کمر و کاهش کمر درد
 7. فرم دادن به شکم
 8. راحتی بیشتر برای حرکت بعد از زایمان

در صورتی که میخواهید با انواع گن بعد از زایمان آشنا شوید مقاله :‌ گن پس از زایمان چیست؟ 

 

عوارض-بستن-گن-بعد-از-زایمان

 

عوارض بستن گن بعد از زایمان

استفاده از گن پس از زایمان عوارض بلند مدت و کوتاه مدتی به خصوص پس از سزارین دارد. استفاده از هر محصولی از انواع گن به تناسب مزایای آن، معایبی نیز دارد که با توجه به این مسئله باید پیش از خرید اطلاعات لازم را درباره این محصول داشته باشید.
استفاده از گن می تواند موجب خونریزی به دلیل فشار زیاد روی رحم، التهاب و خارش در نواحی از پوست، درد و ناراحتی و حتی تاخیر در بهبود بخیه ها بشود.
علاوه بر این احتمال ایجاد فتق به دلیل فشار ثابت روی شکم نیز وجود دارد.
بهتر است هرگز از شکم بندهای سفت استفاده نکنید. بعد از زایمان عضلات شکم ضعیف شده اند همچنین نباید روی بخیه ها فشار وارد شود. در زمان استفاده از شکم بند مراقب باشید تا لبه آن روی بخیه ها قرار نگیرد. این مسئله می تواند موجب تحریک زخم و عفونت شود.
توصیه میشود برای کاهش وزنتان صبور باشید و به تغذیه خود توجه کنید.

کاهش وزن به صورت تدریجی پس از زایمان

به محض زایمان و خروج کیسه آب، حدود 5.5 کیلو از وزن شما کم میشود و ادامه این روند به مرور زمان رخ میدهد. شما طی هفته های بعد خون و مایعات زیادی را از دست میدهید و به مرور کاهش وزن را تجربه می کنید.
علاوه بر همه این ها شیردهی نیز به کاهش وزن شما کمک میکند. به طور کلی تا یک ماه بعد از زایمان شما کاهش وزنی حدود 9 کیلو را تجربه می کنید. بقیه اضافه وزن شما تا دو ماه آینده از دست میرود و به زودی به وزن دلخواهتان خواهید رسید.
تا شش هفته پس از زایمان رحم شما به اندازه اصلی خود باز میگردد و در داخل لگن جا میگیرد. در این مرحله شکم صاف تر و کوچکتر از قبل خواهد شد.
خروج مایعات احتباس یافته درون شکم، از طریق ادرار اتفاق میافتد و این خود موجب کاهش وزن خواهد شد.

 

کاهش-وزن-پس-از-زایمان

 

نکته مهم درباره کاهش وزن پس از زایمان

در صورتیکه رژیم غذایی مناسب داشته باشید و پرخوری نکنید، کاهش وزن سریعتر رخ میدهد. اما بستن شکم بند نیز یکی از مراقبت های توصیه شده پس از زایمان است که به کاهش وزن شما کمک میکند. ار تصمیم بگیرید که از این روش برای کاهش وزن پس از زایمان استفاده کنید، باید مزایا و معایب آن را بدانید و در زمان مناسب از آن استفاده کنید.

در صورتی که به دنبال کاهش وزن پس از زایمان هستید مقاله : روش های لاغری پس از زایمان
زمان مناسب برای بستن شکم بندها به نظر پزشک بستگی دارد و این روش در کنار رژیم غذایی مناسب، ورزش و شیردهی به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اختلالات بند ناف

بندناف راه ارتباطی جنین و مادر است. بندناف یا طناب نافی از طرفی به جنین و از یک طرف به جفت
آدمین
02 خرداد 1401

اثرات مشارکت مردان در دوران پیش از بارداری

مراقبت های بارداری برای مردان تصمیم یک زوج برای بارداری معمولا بر سلامت زنان متمرکز
آدمین
24 بهمن 1400

روش های دوشیدن شیر مادر و نحوه نگهداری از شیر دوشیده شده

برای اغلب مادران چگونگی ذخیره شیر چالش بزرگی است. زیرا زمان زیادی کنار کودک خود نیستند و
آدمین
12 اردیبهشت 1401
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader